Koncert NORTHLANE, SILENT PLANET, VOID OF VISION v pražskom Akropolise

Metalcore v rukách NORTHLANE má víziu budúcnosti. Metalcore (napr. spolu s djentom) ako jeden z mladších žánrov pomerne skoro ukázal svoje limity. To sa trendom stáva, zomierajú. Čo však interpretom plánujúcim zotrvať v jeho prúde zostáva? Buď sa spoľahnúť na svoju kreativitu v tvorení muziky, alebo začať experimentovať.

V Sydney v roku 2009 založený kvintet je práve pred vydaním piatej dosky „Alien“ a v pozícií jednej z nejnádejnejších mladých metalcore kapiel stále drží vlajku hrdo nad hlavou. Prečo? Nenasledujú hlavný prúd, nesnažia se pre seba iba tak prenič zanič odtrhnúť kus slávy.

Predchádzajúce dosky preto ponúkli metalcore ako otvorenú platformu pre mnoho podôb a tvárí. Iste, aj NORTHLANE používajú čisté melodické zpevy, avšak necítíte u nich tu nutnú potrebu ho tam mať, a tak ho nepočujete len v pasážach, kde by „mal“ byť. On má v ich tvorbe svoje opodstatnenie. A sedí tu. Je potom už jedno, či ide o technickejší úsek, djentom okovanú hradbu alebo jemný prog rock. Náladovosť sa s miestami náročnejšími časťami neruší, kvintet má naviac aj cit pre „pesničkárstvo“ (čo sem tam môže vyznieť ako zrážka Tesseract s Deftones), aj keď nesiaha po klasických šablónach. Prirodzene, s citom a vlastým rukopisom. Žeby v tom bol kľúč k ich úspechu?

Jedno je isté, ich koncert s progresívne ladeným doprovodom kapiel SILENT PLANET a VOID OF VISION bude stáť za to.

INFO:

FB Event: https://www.facebook.com/events/2238180626237309/
Miesto: PalácAkropolis, Praha
Dátum: 14. December 2019
Vstup: 490 kč (dostupné na obscure.cz)

NORTHLANE (Austrália) – metalcore / progressive / djent – UNFD

SILENT PLANET (USA) – progressive metalcore – Solid State Records

VOID OF VISION (Australia) – progressive metalcore – UNFD

Autor: Petra

Zdieľaj