Nové videoklipy – VOIVOD, ABORTED, CRYPTOPSY

VOIVOD

Kandaská skvadra VOIVOD by sa v súčasnosti mohla zaradiť už viac k progresívnemu metalovému žánru, aj keď ich thrash metalové korene sa z hudobnej produkcie ešte úplne nevytratili. Dôležité však je, že kapela má naplánované na 21.septembra vydanie dlhohrajúcej dosky s názvom „The Wake“ s podporou vydavateľstva Century Media Records. Títo sci-fi metaloví inovátori aj napriek ich práve prebiehajúcemu európskemu turné zverejnili už druhú skladbu z pripravovanej dosky s titulom „Always Moving“, ku ktorej pripravili aj videoklip (réžia Eric Massicotte a Pierre Duplessis). Počas turné nevynechajú ani Slovensko, a už v utorok ich budete mať šancu vidieť v bratislavskom Randal Klube. Koncert VOIVOD+MAGGOT HEART v Bratislave organizuje Obscure Promotion.

ABORTED + CRYPTOPSY

Neviem či to tak bolo vždy, alebo len v poslednom čase sa death metalu tak náramne darí. Tento rok toho už vyšlo neúrekom a najviac úrodná jeseň je ešte len na ceste. V rámci svojského brutal death metalu Belgičania ABORTED patria k svetovej špičke a po dvoch rokoch so striktnou pravidelnosťou vydávajú nový dlhohrajúci album. Bude niesť názov „TerrorVision“ a vyjde vo vydavateľstve Century Media Records už 21. septembra podobne ako aj VOIVOD. Obludný cover art albumu má na svedomí Par Olofsson (Exodus, Immolation, Immortal) a Svencho s celou svojou skvadrou z tohto obludného diela odkrýva už tretí singel. Zaujímavý videoklip ku skladbe „Vespertine Decay“ si môžete pozrieť nižšie.
Výnimočne technický a výživný death metal tvoria aj Kanaďania CRYPTOPSY. 26.októbra vyjde druhé pokračovanie ich trilógie EP-čiek „The Book of Suffering – Tome II“, ktoré bude obsahovať 4 skladby. Celú produkciu, mix aj mastering má na svedomí samotný gitarista kapely, Chris Donaldson a CRYPTOPSY sú momentálne na „voľnej nohe“, takže tento počin si vydávajú samostatne. Jednou zo skladieb je aj „Sire of Sin“ a páni k nej zbúchali aj videoklip, ktorý vám prinášame na našom webe.

Tieto dve death metalové obludnosti som naschvál ponechala v jednom príspevku, keďže sa už čoskoro vydajú na európske turné spolu s BENIGHTED a CYTOTOXIN. Žiaľ slovenské kluby tentoraz obídu, ale fanúšikovia si môžu spraviť výlet do susedných Čiech, kde Obscure Promotion organizuje hneď dva koncerty.

17.11. Uherské Hradište (Klub Mír)
18.11. Praha (Futurum)

Autor: Petra

Zdieľaj