The Ocean a Rosetta zavítajú v rámci európskeho turné aj do Bratislavy.

The Ocean sú nemeckou progresívnou kapelou ktorú v roku 2000 založil Robin Staps. Počas dvoch rokov od založenia sa v projekte vystriedalo viac ako 40 hudobníkov. V roku 2004 nahrali svoj debut “Fluxion” a o rok na to pokračovanie “Aeolian”. Hudobní kritici im vyčítali nezaujímavé vokály, ktoré boli najväčšou slabinou inak skvelých skladieb. Zmena nastala príchodom speváka Loïca Rossettiho, s ktorým nahrali vysoko hodnotený dvojalbum „Heliocentric“ a „Anthropocentric“. Hlavnou témou textov bol kritický pohľad na katolícku cirkev.
“Pelagial” bol posledným pre gitaristu Jonathana Nida a bubeníka Luca Hessa. Tí opustili kapelu v októbri 2013, pár mesiacov po turné. Netrvalo dlho a bubenícku stoličku obsadil Paul Seidel ( War From A Harlots Mouth ) a austrálsky gitarista Damian Murdoch.

Po piatich rokoch od vydania “Pelagial”, začali vo februári 2018 nahrávať svoj ôsmi štúdiový album s názvom “Phanerozoic”. Bude rozdelený do dvoch častí, pričom prvá uzrie svetlo sveta 2. novembra. Druhá časť je plánovaná na rok 2020. Hudobne a koncepčne je “Phanerozoic” chýbajúcim článkom medzi albumami “Precambrian a “Heliocentric / Anthropocentric”. Samotný Staps opisuje novinku ako Nietzscheho koncept. “Všetko sa stane znova a znova, nekonečné množstvo časov v nekonečnom čase a priestore. “Keď si pozriete na históriu našej planéty, nájdete o tom veľa dôkazov” vysvetľuje Staps. Proces nahrávania skladieb začal na Islande, v štúdiu patriace členom Sigur Rós – Sundlaugin Studios.

The Ocean si v rámci turné prinesú špeciálneho hosťa, američanov Rosetta. Pätica z Philadelphie kombinuje post-rock s metalom a vesmírnou tématikou. Ich posledným albumom je “Utopioid” z roku 2017.

Koncert sa uskutoční 11. novembra o 20:00 h. v bratislavskom klube Randal. Vstupenky k zakúpeniu v sieti predpredaj.sk

The Ocean (DE)
https://www.facebook.com/theoceancollective/
The Ocean „Cambrian II: Eternal Recurrence“

The Ocean „Devonian: Nascent“

Rosetta (USA)
https://www.facebook.com/rosettaband/
Rosetta “ Utopioid”

Promo Text TMB

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj