Pelagic Road Fest 2018 alebo post-metal v Čadci

Berlínsky label Pelagic Records, ktorý vlastní gitarista už kultových THE OCEAN Robin Staps je od roku 2009 zásadným európskym post metalovým vydavateľstvom. Robin vydal kapely ako MONO, PG.LOST, CULT OF LUNA alebo GOD IS AN ASTRONAUT. Táto značka predstavuje turné ABRAHAM (SWI), SET AND SETTING (USA) a FUTURE USSES (USA) a jednou zo zastávok bude Acafé.

ABRAHAM (SWI) – Jedna z popredných európskych post metalových kapiel posledného desaťročia. Kapela má za sebou turné s CULT OF LUNA a THE OCEAN a takisto vystupovanie s kapelami ako DEAFHEAVEN, CONVERGE, RED FANG, INTRONAUT alebo BIRDS IN ROW. Odporúčame ich posledný 4xLP album „Look here comes the dark!“.

ABRAHAM (Lausanne, Switzerland)
Bandcamp: abrahamband.bandcamp.com/
Facebook: www.facebook.com/abrahamtheband
Webpage: www.abrahamband.com

SET AND SETTING (USA) – Veľmi mladá, ale aktívna inštrumentálna post rocková kapela z Floridy, ktorá do svojho žánru pridáva aj prvky metalu alebo drone/ambientu. Kapela má za sebou turné s kapelami ako MOUTH OF THE ARCHITECT alebo EYEHATEGOD a so sebou privezie nový album „Tabula rasa“.

SET & SETTING (St. Petersburg, USA)
Bandcamp: setandsetting.bandcamp.com
Facebook: www.facebook.com/setandsetting
Webpage: pelagic-records.com/artist/set-and-setting

FUTURE USSES (USA) – Nová kapela Saschu Dunable z INTRONAUT verná ťažkému inštrumentálnemu a komplikovanému doom/post metalovému štýlu. Kapela práve vydáva debutový album „The existential haunting“, ktorý privezie so sebou.

FUTURE USSES (Los Angeles, USA)
Facebook: www.facebook.com/futureusses

Upozorňujeme, že tento temný a dlhý večer začína už o 19.00!

Miesto: Acafe, Čadca

Dátum: 25.10.2018

FB Event: https://www.facebook.com/events/240060913324874/

Použitý text z FB Eventu

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj