Legenda Crematory navštívi na deň detí Slovensko

Nemecká gothic metalová kapela Crematory vznikla v nemeckom meste Mannheim v roku 1991. Zakladajúci členovia bubeník Markus Jüllich a spevák Gerhard „Felix“Strass pôvodne založili na death metalovom základe. Pôvodný štýl sa začal meniť keď do kapely prišla klávesáčka Katrin a kapela postupne po vydaní debutového albumu svoj štýl menila od industriálneho až po gotický metal. Spolu s kapelami My Dying Bride, Tiamat a Atrocity sa tak Crematory stali jednou z najvýraznejších kapiel temného, depresívneho metalu. Aj napriek množstvu personálnych zmien sú Crematory aktívne na metalovej scéne už viac ako dvadsať rokov a stali sa tak jednou z najdlhšie hrajúcich európskych gotických metalových kapiel. 13.04.2018 vychádza štrnásty štúdiový album s názvom Oblivion a po nemeckom turné sa kapela po prvý krát odohrá svoje vystúpenie slovenskému publiku. Podľa slov Markusa Jüllicha pre ktorého je tento koncert špeciálny aj tým, že na svoje narodeniny odohrá koncert v krajine kde ešte nikdy nehral sa teší na slovenských fanúšikov, ale rád ochutná aj naše pivo o ktorom už veľa počul. Aktuálna zostava: Marcus Jüllich-drums&programming, Katrin Jüllich-keyboards&samples,Felix Stass-vocals,Rolf Munkes-lead guitar,Tosse Basler-rhytm guitar,Jason Matthias-bass.

Kapela sa veľmi teší aj na stretnutie s fanúšikmi, ale zaujímajú sa aj o naše kapely. Preto sme im vybrali to najlepšie z domácej scény.
Banskobystrická kapela Abstract sa už taktiež radí medzi legendy domácej metalovej scény a svojim inštrumentálnym metalom si vydobili svoju pevnú pozíciu nielen na domácej scéne, ale aj v zahraničí. Kapela po rôznych personálnych zmenách vydala tri demonahrávky a od roku 2002 vydala pod rôznymi zahraničnými vydavateľstvami tri štúdiové albumy a jedno mini CD. Abstract mal svoje prvé turné na Slovensku a Českej republike vôbec, spolu s českými Lokomotive a Sweet Noise /PL/. Neskôr v rokoch 1999-2000 to boli aj letné festivaly, napríklad Gemer Rock Fest, kapela hrala pred kapelami ako Amorphis (Fin), alebo death-doom Darkside (Rakúsko). Kapela Abstract má za sebou nespočetne veľa koncertov a festivalov a tak medzi najvýznamnešie patria vystúpenia s kapelami Ancient, Apocalyptica, Masfél, Agathodaimon, Kataklysm, Malevolent Creation a mnoho ďalších. Ich hudobný štýl sa v súčasnosti pohybuje niekde medzi progresívnou, avantgardnou, atmosférickou a temnou metalovou hudbou a obsahuje aj ďalšie štýly ako gothic, black, doom, industrial, metal spolu s dramatickosťou ,ale aj melanchóliou. Kapela čerpá inšpiráciu s rôznych elemetov ľudského bytia v minulosti, prítomnosti a budúcnosti a to je základným rysom toho, čo sa volá Abstract. Aktuálna zostava: Peter Lengsfeld-gitara, Julo Tomáš-basová gitara, Matej Húšťava-gitara, Juraj Drugda-bicie.

GLOOM je slovenská gothic rock/metalová kapela ktorá bola založená pôvodne ako projekt bubeníka Radoslava Priputena v roku 2001, po rozpade kultovej death metalovej formácie INSEPULTUS.Po ustálení zostavy prichádza tvorba skladieb,verná odkazu fínskej gothic rock/metalovej scény,koncerty a následne aj debutový album NOSTALGIA ktorý vyšiel v roku 2006 v ruskej firme MYSTIC EMPIRE RECORDS.Kapela sa ešte v tom istom roku rozpadá po vzájomnych nedorozumeniach. Hibernácia trvá vyše 10 rokov a v roku 2016 sa opäť objavuje na pódiach.Ďalším medzníkom je comebackový album CATHARSIS ktorý vyšiel v slovenskom vydavateľstve METAL AGE PRODUCTIONS v roku 2017.Album získavá výborne ohlasy nielen doma ale aj v zahraničí. V marci 2017 je natočený prvý oficiálny klip k skladbe FATAL TRUST.Kapela má za sebou desiatky koncertov po Slovensku a Poľsku s kapelamy ako XIII.STOLETÍ,ROOT…a taktiež sa objavila v semifinále WACKEN METAL BATTLE SLOVAKIA 2017.Rok 2018 je v znamení koncertov a letných festivalov nielen na území slovenska.Aktuálna zostava : Martin Pazdera-spev,Igor Tinák-gitara,Miroslav Maľcovský-bass a Radoslav Priputen-bicie

Vstupenky: https://tootoot.fm/sk/events/5af86d5598a33e02acb0b891 https://www.ticketlive.sk/sk/event/crematory-oblivion-tour-2018
http://hellmagazine.eu/vstupenky.html
http://www.rcmlyn.sk/listok-d.php?id=27

Text prebratý z FB Udalosti

Miesto: RC Mlyn, Vrútky
Dátum: 01.06.2018
FB Udalosť: https://www.facebook.com/events/406296336450242/
Vstupné: pozri vyššie

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj