BRUTE 20th ANNIVERSARY už má finálny line-up!

Tento rok BRUTE oslavujú svoje 20-te narodeniny… Čo by mnohí z nás za to dali, keď už máme po 4 kríže na chrbátoch? Čokoľvek… a možno aj nie, každopádne mať 20 rokov kapelu na Slovensku a fungovať tak, ako Steve so svojou bandou, tomu sa hovorí umenie, zanietenosť a hlavne srdce na dlani. Steve to však dokázal a tak tento rok k okrúhlemu výročiu povedie svoju družinu priamo do ružomberského podniku Nové Korzo, kde sa nachádza samotné hniezdo Slovak Metal Army, pod logom ktorého v roku 2017 vyšiel tretí album BRUTE – „Henchmen“. Je logické, že je práve tento koncert pre nás prioritou roku 2018. Vedie nás k tomu niekoľko faktorov. Tým najzásadnejším je, že BRUTE je kapela, ktorá si takúto udalosť a pozornosť určite zaslúži. Hoci do zahraničných štruktúr sa výraznejšie ešte len dostáva, na domácej scéne patrí k ikonám. Vďaka svojej hudbe, vďaka svojmu prístupu a vďaka ľuďom, ktorým v žilách tečie krv infikovaná vírusom nazvaným „Steve“. BRUTE majú za sebou 2 dekády a to je potrebné patrične osláviť. Poďakovať sa im za tú vôľu, s ktorou to na Slovensku vydržali a oceniť ich chuť ísť ďalej, bojovať a reprezentovať našu krajinu, ktorej scéna je svojím spôsobom veľkolepá. BRUTE sa vlani, tesne po vydaní albumu posilnili, a svoju úderku roztiahli až na 5-člennú formáciu. Steve dal dokopy junákov, ktorí sú verní, majú radi ľudí a hlavne chcú a ja preto verím, že práve na BRUTE 20th ANNIVERSARY to súčasná partia poriadne rozbalí.

Dátum: 01.09.2018
Miesto: NOVÉ KORZO, Ružomberok

Event : https://www.facebook.com/events/1895583930459466/
ZAKÚP SI VSTUPENKU UŽ TERAZ
Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/Event/BRUTE_20th_ANNIVERSARY_DEATH_METAL_FESTIVAL
SMA e-shop : https://www.slovakmetalarmy.sk/produkt/vstupenka-brute-20th-anniversary-show/

ČO NÁS ČAKÁ?

FEEL A CURSE
https://www.facebook.com/FeelACurse/
O partii z „Mikuláša“ sa vie, že chodí na koncerty kde sa dá a metalovou kultúrou proste žije. Support ako má byť. Nielen pivo a pálenka, ale aj podpora. Do bandy patria aj chalani z kapely FEEL A CURSE. Chalani, ktorých poznám snáď od nepamäti a sú to maníci, ktorí hudbou žijú v tom pravom slova zmysle. Nielen tvoria, ale chodia na koncerty iných kapiel, dokázali si vo vlastnej réžii vydať album a patria aj medzi tých, ktorí podporujú kapely a labely kúpou albumov a merchu. A práve toto všetko sú dôvody, prečo budú FEEL A CURSE so svojím valivým a úderným death metalovým prejavom hrať práve na BRUTE 20th ANNIVERSARY SHOW. Samozrejme verím ich prejavu, koncentrácii a tisíc-percentnému prístupu.

ASILENT / exotická formácia so silou Golema / BRUTAL DEATHGRIND / Singapúr
https://www.facebook.com/AsilentBand/
S veľkou obľubou som vždy na svoje akcie pozýval pre nás exotické kapely. Je to niečo nové, niečo v našich končinách nevídané a hlavne niečo, čo si človek zapamätá na celý život. ASILENT sú kapelou, ktorých štýl je úderný a zameriava sa na rytmické sekcie. Chalani majú na konte 2 albumy a na nich dohromady zmiešali zásadné prvky death metalu a grindcore. Prezentujú sa tak veľmi dynamickou a údernou tvorbou, ktorá k death metalu rozhodne patrí a hlavne pre prezentáciu naživo je ako stvorená. Nazdávam sa, že aj krajina pôvodu kapely, ktorou je Singapúr, bude pre fanúšikov natoľko zaujímavá, že náš koncert proste neobídu a poznačia si ho do kalendára tak, ako letné fesťáky.

INTEGRAL / priekopníci spojenia technického deathu a melodiky / TECHNICAL MELODIC DEATH METAL
https://www.facebook.com/integralbandofficial/
Keď som sa prvý krát dostal k albumu „Resilience“ od týchto technicky zameraných Talianov ani vo sne by ma nenapadlo, že ich budem o nejaký čas nato bookovať na narodeninovú párty BRUTE. A stalo sa. Uvažoval som naozaj nad mnohými variantami, ako dať dokopy zostavu, ktorá by nebola nudná a kapely by sa tu nepodobali ako vajce vajcu. INTEGRAL sa do mojej hlavy zavrtával čoraz hlbšie a nakoniec som sa odhodlal ich osloviť a načrtnúť im víziu našej výnimočnej akcie. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a Taliani sú v playliste večera. Neukrývam v sebe nadšenie, pretože je to banda, ktorá dokáže byť extrémne rýchla, technická, no tiež výrazne melodická a opäť dokonale podčiarkuje rôznorodosť tejto akcie. Práve technicky ladený brutal death metal je pomerne náročný, no patrí mu značne veľké publikum. O to viac sa teším, ako budú INTEGRAL krstiť pódium v Novom Korze svojím potom!

INFECTED CHAOS / death metaloví bojovníci vychovaní na klasike / SICK DEATH METAL / Rakúsko
https://www.facebook.com/InfectedChaos/
Sú kapelou, o ktorej sa v našich končinách moc nehovorí. Ja osobne ich však považujem za death metalovú klasiku, ktorá pracuje na akejsi báze Amon Amarth, avšak sú o čosi tvrdší a špinavší. A práve toto ma na nich totálne zaujalo. Ich death metal je priamo chorobný, no je postavený na akomsi severskom znení starej školy. Oba albumy kapely však nepostrádajú ani značnú dávku ťahavej melodiky, ba dokonca ani rýchle násypy. INFECTED CHAOS tak ponúkajú dosť originálny štýl, pri ktorom sa dá rozbiť hlava o podlahu, ale tiež si vydýchnuť a vychutnať ich set za pomoci kývajúcej hlavy. Rakušáci prinesú do Ružomberka ďalší death metalový rozmer, aby potvrdili veľkosť a majestátnosť tohto extrémneho metalového žánru.

SUBURBAN TERRORIST / zabijácka a moderná brutalita, ktorá nakopáva zadky / BRUTAL DEATH METAL / BelUSA
https://www.facebook.com/suburbanterorist/
Death metal sa zo svojej pôvodnej podoby rozrástol do viacerých smerov, čo sa dá považovať za logický vývoj. Prilepila sa k nemu aj značná tvrdosť, brutalita a tiež rýchlosť, ktorá ho dostala do úplne iných rozmerov. Práve energiu atómového výbuchu reprezentujú svojím rukopisom aj SUBURBAN TERRORIST z Beluše, ktorí sú rýchli, brutálni, no zároveň aj moderní. Z ich riffov na koncertoch odpadáva mäso z tiel a na podlahách priestorov vyhradených pre moshpit vytvára koberec plný lepkavého materiálu. Chalani svoju tvorbu berú vážne a už tento rok v lete uzrie svetlo sveta ich nový album. Zároveň je to kapela, ktorá sa pridala do rodiny Immortal Souls Productions a ich miesto práve na BRUTE 20th ANNIVERSARY je preto viac ako reprezentatívne. O aktivitách kapely platí presne to isté, čo som písal u chalanov z Feel A Curse.

WORLD END MAN / import death metalovej harmónie / FAST DEATH METAL / Japonsko
https://www.facebook.com/worldendman/
Táto formácia z Japonska sa pre mňa stala jednou z mála, ktorá má vo svojich riffoch akúsi zvláštnu harmóniu. Hoci disponuje neveľkým množstvom materiálu, ten je veľmi energický a znie veľmi tvrdo. Kdesi v jeho útrobách je ale ukrytá aj časť melódie a naopak grindcoreovej sily a energie. Keďže WORLD END MAN budú v lete okupovať krajiny Európy, bolo by naozaj nerozumné ich pritiahnuť na Slovensko a opäť vám ukázať ďalšiu tvár death metalu z ďalekej krajiny, akou Japonsko rozhodne je. WORLD END MAN sa naučili hrať rýchlo a prvky extrémneho metalu, ktorým však kraľuje death metal, zlúčiť do hudobnej harmónie, ktorá je naozaj brutálna a znie špičkovo. Toto bude ďalší náter smerujúci pod pódium, kde sa jednoznačne strhne pekelný mosh a ja verím, že telá sa budú nosiť na rukách!

CARNAL TOMB / old school v podaní týchto Nemcov vyhladí aj zombies z Walking Dead / OLD SCHOOL DEATH METAL / Nemecko
https://www.facebook.com/CarnalTombDeathMetal/
Old school death metal pre mňa v tom pravom slova zmysle znamená severskú a to predovšetkým švédsku HM-2 scénu z prelomu 80/90 rokov. Ten nezameniteľný chrapľavý zvuk, nehumnánny growling a hnijúce melódie, tú čistotu poslednej cesty pred večným odpočinkom, dokonale reprezentujú aj CARNAL TOMB z nemeckého veľkomesta Berlín. Ich skladby vytvárajú obraz praskania hrobových platní a vyliezania zohavených tiel spod zeme. Ich skladby sú hostinou mŕtvol. Ich skladby… sú old school death metalom v pravom zmysle slova. Na podporu BRUTE a ich oslavy tak zahrajú skutoční strážcovia cintorínov a ako jediná kapela večera z tejto vetvy death metalu zastavia prietok krvi v telách fanúšikov tak, aby ich torzá začali naháňať kšeft miestnym truhlárom. Zdá sa, že to bude to pravé death metalové peklo, ale chceme vlastne niečo iné?

BRUTE / je vari charizmatickejšia družina, ako je tá Steveho? / DEATH METAL / Vranov Nad Topľou
https://www.facebook.com/brute.esdm/
Hlavnou hviezdou večera má byť oslávenec. 20 rokov existencie majú za sebou BRUTE a tento večer bude patriť hlavne im. Verím, že práve meno BRUTE bude tým hlavným dôvodom, kvôli ktorému do Ružomberka prídete a vznikne tu tak návšteva taká pekná ako to býva u veľkých zahraničných mien. S úctou a rešpektom tu preto privítame všetkých fanúšikom, na ktorých čaká originálny darček práve od Tejto kapely.

Text prebratý z: https://www.slovakmetalarmy.sk/2018/01/16/brute-20th-anniversary-oslava-narodenin-v-znameni-totalneho-death-metalu-ty-tam-chces-chybat-video/

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj