Noc Besov XII. už túto sobotu v Banskej Bystrici!!!

4. novembra sa v Banskej Bystrici opäť chystá jediný pohanský hudobný minifestival Noc Besov. Už 7 rokov tradície prinesie pod svojim názvom znova niekoľko zaujímavých a kvalitných kapiel. Ako vždy akci sa bude konať v Rock klube Tartaros a dátum nie je len tak náhodný. V tomto období boli staré zvyky predkresťanských Európanov venované dušiam mŕtvych. Nie nadarmo sa sviatok „Dušičiek“ odohráva v tomto období. My ho budeme sláviť v starom pohanskom duchu, nie len hudobným programom. A kto sa na akcii predstaví?

Všetky kapely pochádzajú z domácej pôdy alebo od našich susedov a preto začneme zahraničnou účasťou. Medzi stálicu pagan/folk metalovej scény patria s istotou moravskí Žrec, ktorí nedávno vydali svoje nové EP „Klíč k pokladum“. Samozrejme sa nezabudne na ich prvý počin „Žertva“, ktorý budúci rok oslávi 10 rokov od vydania.

Ďalšia kapela zo západu bude rakúska black metalová formácia Nocturne založená v roku 2006, ktorá momentálne vydáva svoj druhý dlhohrajúci album s názvom „The Burning Silence“ pod dobre známym rakúskym vydavateľstvom Talheim Records. Kapela sa vo svojej tematike venuje okultizmu a pohanstvu.

Tretím hosťom budú mladí Poliaci Varmia. Tí sa postupne začínajú etablovať v poľskej pohanskej metalovej scéne s ich zaujímavou progresívnou kombináciou folk/black metalu. Tento rok im vyšiel debutový album „Z mar twych“.

Nasledujú domáce kapely a medzi nimi nebude chýbať už notoricky známa záležitosť Algor s ich atmosferickým black metalom a vynikajúcim posledným albumom „Hierofánia“, ktorý bol venovaný osobe veľkého rumunského religionistu Mircea Eliade. Čo majú spoločné Algor a nasledujúca kapela, ktorá uzatvára line up? – Bubeníka. Miroslav bubnuje aj v momentálne veľmi úspešnej slovenskej kapele Malokarpaťan, ktorá veľmi priamočiarym a svojským štýlom pretavuje temný slovenský folklór a nárečia do odlschoolového ducha raných black metalových vôd. Po albume „Stridžie dni“ prichádza tento rok novinka „Nordkarpatenland“.

4. 11. 2017, Rock klub Tartaros, Banská Bystrica

Začiatok: 19:00

Vstup: predpredaj – 10€ – priamo v klube, alebo objednávky na thunderarbooking@gmail.com

            na mieste – 13€

FB Eventhttp://www.facebook.com/events/426093517769145/?acontext=%7B“ref“%3A“23″%2C“action_history“%3A“null“%7D 

 

Autor: Mrkva

Zdieľaj