SNOVONNE – „The Child And The Bitch“! Tretí štúdiový album už v apríli!

Slovenka SNOVONNE funguje na Floride a hlási sa s novým albumom!

SNOVONNE je známa svojou psychoanalytickou a melancholickou tvorbou s dôrazom na umelecké prevedenie, v ktorej odhaľuje všetko to, čo by sme najradšej nevideli. V tomto duchu nahrala aj tretí štúdiový album „The Child And The Bitch (2017)“. Ste pripravení otvoriť svoju trinástu komnatu? „Je to seba psychoanalýza o vnímaní a uhloch pohľadu. Nekonečná hádka medzi dvoma hlasmi, resp. stranami – s čím si sa narodil vs. čo z teba svet spravil. Nie je to o tom, čo je správne a čo nie, obidve stránky majú svoje dôvody a svoje hodnoty, no aj tak sa stále ‘bijú’. Chcela som dať priestor obidvom hlasom. Album uvádzame super melancholickou „Best Days”, ktorá vystihuje dualitu a rozdvojenosť albumu nielen hudobne, ale aj vizuálne. Videoklip vyjde čoskoro,“ hovorí Snovonne o novom albume.

SNOVONNE má na konte dva štúdiové albumy „It’s Sno, Baby – Not Sugar (2010)“ a „The Nightmare Bride (2012)“. Tretia nahrávka „The Child And The Bitch (2017) s podtitulom Chronicles 1984-2014“ vyjde už 17. apríla 2017. Nájdete na nej desať skladieb a jedenásty
orchestrálny bonus. Sno tvorí texty, komponuje hudbu, dokonca aj grafické spracovanie a tvorba videoklipov sú v jej réžii. V týchto sférach predstavuje tretí album výrazný kvalitatívny posun a umelecké vyzretie autorky. Album vyjde pod záštitou amerického vydavateľstva Rogue Records.
Dedko Snovonne bol vo svojej dobe uznávaným psychiatrom a veľkým milovníkom swingovej hudby. Aj to podstatne ovplyvnilo jej umelecký vývin. K novému albumu dodáva: „Vždy ma fascinovali staré medicínske knihy, vyrástla som v ich prostredí v rodine doktorov, psychiatrov. Preto sa mi zdalo samozrejmé spraviť obal albumu na štýl starej medicínskej kroniky. Texty skladieb sú moje ‘prídavky’ s dátumom, kedy boli zložené. Niektoré som napísala veľmi dávno. Paralelným prvkom na albume sú originál články z 20tych rokov, ktoré som nascanovala z vzácnej kroniky doktora Fredericka Finch Stronga, pochádzajúcej z minulého storočia. Doktor Strong bol významná osôbka v minulom storočí. Bol ezoterik, podporoval elektroterapiu, vyvíjal nove prístupy
a metódy liečby. Bol veľmi excentrický a prvý Američan, ktorý použil Teslov transformátor terapeuticky.“

„The Child And The Bitch (2017)“ je silne emotívnou a expresívnou výpoveďou. Texty, ktoré sa vryjú pod kožu, dopĺňajú šialené vizualizácie, hutné riffy a orchestrálny doprovod. Celý album sa nesie v znamení melanchólie ostrej ako britva. Ste pripravení otvoriť svoju trinástu komnatu? Viac informácií o nových videoklipoch a pripravovanom turné, v rámci ktorého SNOVONNE vystúpi aj na Slovensku, už čoskoro!

Zatiaľ nás môžete sledovať:
na Facebooku
https://www.facebook.com/Snovonne/
na Instagrame
https://www.instagram.com/snovonne/
a na našom webe
http://www.snovonne.net/

Zdroj: tlačová správa

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj