LES DISCRETS (FR), 52 HERTZ WHALE (SK), LIVELIKE (CZ) – FUGA 13.1.2017

LES DISCRETS (FR), Indie/Post rock/Shoegaze

 

LES DISCRETS je hudobný a vizuálny projekt založený v roku 2003 francúzskym ilustrátorom, hudobníkom a režisérom Fursym Teyssierom v úzkej spolupráci so speváčkou a textárkou Audrey Hadorn. Ako člen avantgardných black metalových projektov PHEST a AMESOEURS a do roku 2010 koncertným hudobníkom kapely ALCEST, je Fursy súčasťou hudobnej scény, ktorá prekračuje svoje extrémne metalové korene na dosiahnutie nových sfér, kombinujúcich zasnenosť, umeleckú ambicióznosť a francúzske texty. Diskografia LES DISCRETS pozostáva z 2 albumov, 2 split albumov a živého albumu, nahrávaného počas holandského festivalu Roadburn. Kapela so sebou prinesie nové EP „Rue Octavio Mey/Fleur Des Murailles“, ktoré bude možné si zakúpiť exkluzívne na tomto turné a ktoré fanúšikom spríjemní čakanie na nový album „Prédateurs“, plánovaný na začiatok roka 2017 pod hlavičkou Prophecy Productions. Hudba LES DISCRETS, ktorá je príjemne melodická a sprevádzaná jemnosťou, sprostredkováva podobné emócie ako veľké post rockové veličiny (EXPLOSIONS IN THE SKY, THIS WILL DESTROY YOU), a zároveň čerpá inšpiráciu od kapiel ako ULVER, PORTISHEAD, BLONDE REDHEAD a PINK FLOYD.

 

https://www.facebook.com/lesdiscrets

https://les-discrets.bandcamp.com/

 

52 HERTZ WHALE (SK), Post rock/alternative

 

52 HERTZ WHALE žánrovo oscilujú na pomedzí post rocku, post punku, alternative a post hardcore. Ich hudba znie síce tvrdo, ale zároveň má v sebe niečo z grungovej rozorvanosti a clivej melanchólie alternatívnych kapiel. Tvorba „Veľrýb“ by sa dala charakterizovať ako tvrdší pokračovateľ nezávisláckych gitaroviek zo začiatku 90tych rokov ako PALE SAINTS či RIDE. Kapela má na konte jedno EP a momentálne pracuje na jeho pokračovateľovi.

 

https://www.facebook.com/hindenburgsk

https://52hertzwhale.bandcamp.com/releases

 

LIVELIKE (CZ), Instrumental post rock

 

LIVELIKE je inštrumentálny kvartet vykryštalizovaný zo zabudnutých oblastí baňami zdevastovaného regiónu. Ich hudba je silno ovplyvnená počinmi ako sú SLEEPMAKESWAVES či GOD IS AN ASTRONAUT, avšak s malou tendenciou skĺzať k siahodlhým kolážam a zároveň si zachováva patričný rockový náboj.

 

https://www.facebook.com/livelikeband

https://livelike.bandcamp.com/

 

Dátum: 13.1.2017

Miesto konania: FUGA, Bratislava

Začiatok: 20:00

Vstup: 13€ na mieste, 11€ na http://predpredaj.zoznam.sk/sk/

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/1822903217952384/

 

plagat_sponsors_lowres

Autor: Vaco

Zdieľaj