Bolt Thrower ukončil svoju cestu!

mk_tributeKto videl aspoň raz Bolt Thrower naživo, môže si povedať, že videl minulosť! Skupina včera po roku od smrti Martina „Kiddie“ Kearnsa ohlásila svoj odchod zo scény. Ich vyjadrenie si môžete v originále prečítať na ich oficiálnej webovej stránke a uvádzame ho aj o niečo nižšie.
Bolt Thrower bola britská death metalová kapela založená roku 1986 v anglickom meste Coventry. Ide o jednu z prvých britských death metalových skupín. Zakladajúcimi členmi boli gitarista Gavin Ward a bubeník Andrew Whale. Ako 17 ročný sa k nim v roku 1994 pridal „Kiddie“, ktorý s nimi zotrval 20 rokov. Témy ich albumov a skladieb sa týkali najčastejšie vojny a vypovedajú o tom samotné názvy ako „Warmaster“, „Honour – Valour – Pride“, „Mercenary“ a pod. Bolt Thrower na konci svojho vyjadrenia píšu: „Pokiaľ ide o nás, Bolt Thrower bol náš spôsob života po 30 rokov. Nikdy nás dopredu nepoháňali peniaze, sláva, či ego, ale naše vlastné princípy a hodnoty, ktoré nás sprevádzali celý život a ktoré nás zväzovali ako priateľov dávno predtým ako sa vôbec zrodil samotný Bolt Thrower.“
Na záver si teda pripomeňme ich hudbu:

Anglický originál nájdete na:
http://www.boltthrower.com/news/news.php

On behalf of ourselves and Kiddie’s family, we would like to thank everyone for their thoughts and support over the last 12 months. Together with Kiddie’s family we made the conscious decision to keep his unexpected death a private matter, and to take time out to deal with it all.

When Kiddie joined us back in 1994, although he was only 17, he instantly improved Bolt Thrower as a live band, and no one was more loyal to, and prouder to be in Bolt Thrower than him.
We spent over 20 years together, touring the world, with 3 different vocalists, but he was so much more than just a drummer to us. So when we carried his coffin to his final resting place, the Bolt Thrower drummer position was buried with him. He was, and will now forever remain THE Bolt Thrower drummer, our Powerhouse and friend Martin “Kiddie” Kearns.

As for the rest of us, Bolt Thrower has been our way of life for 30 years, never driven by money, fame or ego, but by our own personal principles and values that have guided us through life, and which bonded us as friends long before Bolt Thrower was even formed…

“We are not now that strength which in old days
moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal temper of heroic hearts,
made weak by time and fate, but strong in will
To strive, to seek, to find, and not to yield.”

– Tennyson – 1833

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj