Prešovčania KHADAVER pripravujú druhý album: Pozrite si prvé video z nahrávania

khadaver-fotoPrešovská skupina KHADAVER sa po dlhšom čase hlási o slovo. Kapela doplnila zostavu a začína makať na novom albume. Prinášame vám čerstvé informácie z ich tábora a prvé video z nahrávania druhého štúdiového albumu „Exstinctio Mundi“.

Debutovú nahrávku „New World Disorder“ vydala prešovská skupina KHADAVER ešte v roku 2012. Prednedávnom sa kapela zatvorila do štúdia a počas voľných víkendov ide nahrávať materiál pre nový album, ktorého názov je „Exstinctio Mundi“.
Album sa nahráva v popradskom štúdiu MF Studios pod taktovkou Martina Barlíka, bubeníka popradských ASTAROT, u ktorého nahrávali aj INFER, OBLITERATE, FISHARTCOLLECTION, DISCONSOLATE, FEEL A CURSE a THE SEARCH. „Skladby budú viac vyspelé, viac gitarové, viac temné. Elektronika bude dotvárať atmosféru, vo veľkej miere bude počuť aj symfonické pasáže,“ prezradil hlavný mozog skupiny Nihil Nix.

khadaver-logoAko sľubuje líder formácie, tak nový album by mal byť hotový do konca júla. „Nahrávku si vydávať na vlastné náklady už nemienime. Plánujeme zohnať seriózne vydavateľstvo, ktoré album dostane do obehu. Prezradím, že máme už aj jednu ponuku, ale v tejto chvíli viac povedať nemôžem,“ informoval Nihil Nix.
Kapelu neminulo žiaľ ani personálne zemetrasenie a v súčasnosti sú KHADAVER trio. Aktuálnu zostavu tvoria: Nihil Nix – vokály, rytmická a lead gitara, sample a klávesy, Feral Inferis – rytmická a lead gitara, Luxin Tenebris – bicie. Skupina stále nemá basgitaristu a tak na novom albume bude na tomto poste hosťovať basák Kayso z prešovskej formácie SLIGHT LIE.

KHADAVER sa rozhodli, že vtiahnu do nahrávacieho procesu aj fanúšikov a to prostredníctvom videí. Ako prvé sa v štúdiu nahrávali bicie. „Na týchto pesničkách sme pracovali približne rok a pol a cítim výrazný posun vpred,“ nechal sa počuť bubeník Luxin Tenebris, ktorý je členom skupiny od roku 2012. „Martin Barlík je bubeník, dosť mi pomohol a veľmi dobre sa mi s ním spolupracovalo,“ dodal. Nuž, ale ako sa hovorí, lepšie raz vidieť, ako stokrát čítať.
Postupne sa môžete tešiť na ďalšie videá z kuchyne KHADAVER.
Súvisiace linky:
www.khadaver.com
www.facebook.com/khadaver
http://bandzone.cz/khadaver
www.youtube.com/khadavercybermetal
http://khadaver.bandcamp.com/

Link na video: https://www.youtube.com/watch?v=trHHaXXkIL4

Promo text: Stanislav „Stillborn Černák

Autor: Bukaco

Zdieľaj