Spoznali sme víťaza: Na legendárnom Wackene si zahrajú RENAISSENSE z Rožňavy!

renaissense-bandPo dlhých mesiacoch sme sa dočkali a spoznali sme meno štvrtej slovenskej skupiny, ktorá si zahrá na legendárnom festivale Wacken Open Air. V banskobystrickom RC Tartaros sa uskutočnilo finále 4. ročníka.

V Banskej Bystrici a novootvorenom RC Tartaros prebehlo veľké finále Wacken Metal Battle Slovakia 2015. Po dlhých mesiacoch sme spoznali víťaza, ktorý si v lete zahrá na 26. ročníku Wacken Open Air.

Porota v zložení Stanislav „Stillborn“ Černák (Valhalla.sk), Michal „Hardrocker“ Roháč (Hellmagazine.eu), Petra Bohuslavská (Podujatie.sk), Peter „Lego Lengsfeld (ABSTRACT) a Pali Ďuriš (MIDNIGHT SCREAM) vybrala z nultého kola a z následných dvoch semifinálových kôl do finálových bojov týchto šesť kapiel: MORNA, WASTAGE, FISHFACE, MEREDITH, FISHARTCOLLECTION a RENAISSENSE.

Porotcovia tak ako v semifinálových kolách prihliadali na jednotlivé kritériá. V skratke priblížime, že šlo napríklad o pódiový prejav, hudobnú originalitu, muzikantské zručnosti, komunikáciu s publikum, ale aj schopnosť zaujať zahraničných promotérov a vydavateľstvá.

Porota to mala o to ťažšie, že na všetkých kapelách bolo vidieť, že sa chcú na Wacken dostať a do koncertov dali naozaj všetko. Každý z porotcov mal k dispozícii 6 bodov, ktoré rozdelil kapelám (najlepšia 6 bodov, najhoršia 1 bod).

Po všetkých vystúpeniach porota zasadla a veruže dosť dlho diskutovala o jednotlivých vystúpeniach, kde si medzi sebou rozobrali každý koncert a každý z porotcov za seba vyjadril jednotlivé plusy a mínusy každej formácie. Body sa potom sčítali a vzišiel víťaz. Do Nemecka však mohla ísť iba jedna skupina. Nebudeme vás už ďalej napínať. Po kapelách RUST2DUST, MIDNIGHT SCREAM a ANSTRATUS sa víťazom Wacken Metal Battle Slovakia 2015 stala skupina RENAISSENSE z Rožňavy, ktorá získala 23 bodov. V tábore víťaznej kapely prepukla obrovská radosť, pretože v lete si zahrajú na Wackene!

Celkové poradie finále Wacken Metal Battle Slovakia 2015:
1. RENAISSENSE (Progressive metal – Rožňava) 23 bodov, 2. MORNA (Progressive death metal – Nová Dubnica) 19 bodov, 3. MEREDITH (Metalcore – Košice) – 18 bodov, 4. FISHFACE (Alternative metal – Trenčín) – 17 bodov, 5. FISHARTCOLLECTION (Hardcore/Crossover – Trnava) – 15 bodov, 6. WASTAGE (Thrashcore metal – Košice) – 13 bodov.

Prvýkrát počas histórie tejto súťaže na Slovensku sa organizátori súťaže spolu s porotou dohodli, že zverejnia bodovanie jednotlivých porotcov. Aj podľa bodov vidieť, že rozhodovanie nebolo vôbec jednoduché. To, čo sa páčilo jednému, nepáčilo sa druhému. Samozrejme, že medzi členmi prebehla búrlivá diskusia a každý svoje bodovanie zdôvodnil. Napokon rozhodol súčet všetkých bodov. Takže, dámy a páni tu je hodnotenie:

Stanislav „Stillborn“ Černák:
1. miesto (6 bodov): MORNA, 2. miesto (5 bodov): FISHARTCOLLECTION, 3. miesto (4 body): RENAISSENSE, 4. miesto (3 body): FISHFACE, 5. miesto (2 body): WASTAGE, 6. miesto (1 bod): MEREDITH.

Michal Roháč:
1. miesto (6 bodov): MEREDITH, 2. miesto (5 bodov): RENAISSENSE, 3. miesto (4 body): MORNA, 4. miesto (3 body): FISHFACE, 5. miesto (2 body): WASTAGE, 6. miesto (1 bod): FISHARTCOLLECTION.

Petra Bohuslavská:
1. miesto (6 bodov): FISHARTCOLLECTION, 2. miesto (5 bodov): FISHFACE, 3. miesto (4 body): RENAISSENSE, 4. miesto (3 body): MORNA, 5. miesto (2 body): MORNA, 6. miesto (1 bod): WASTAGE.

Peter „Lego“ Lengsfeld:
1. miesto (6 bodov): RENAISSENSE, 2. miesto (5 bodov): FISHFACE, 3. miesto (4 body): MEREDITH, 4. miesto (3 body): MORNA, 5. miesto (2 body): WASTAGE, 6. miesto (1 bod): FISHARTCOLLECTION.

Pali Ďuriš:
1. miesto (6 bodov): WASTAGE, 2. miesto (5 bodov): MEREDITH, 3. miesto (4 body): RENAISSENSE, 4. miesto (3 body): MORNA, 5. miesto (2 body): FISHARTCOLLECTION, 6. miesto (1 bod): FISHFACE.

Promo text: Stanislav „Stillborn“ Černák

Autor: Bukaco

Zdieľaj