Novinky z dielne inštrumentalistov ABSTRACT!

Matej HúšťavaZmena na najdôležitejšom poste + príchod nového lead gitaristu, nakrúcanie tretieho videoklipu, ale aj blížiace sa oslavy 20. výročia založenia kapely. Slovenská metalová legenda ABSTRACT jednoducho nespí.

Banskobystrickí prog/instrumental metalisti sa s príchodom roka 2015 museli popasovať s vážnou personálnou zmenou.

„ABSTRACT po bezmála 20 rokoch existencie opúšta jeden zo zakladajúcich členov, lead gitarista Palo Gáblik. Dôvody sú jednak časové, resp. Palo zrejme stratil inšpiráciu i motiváciu. Mrzí nás to, naďalej však zostávame kamaráti,“ prehlásil frontman, líder a doprovodný gitarista kapely, Peter „Lego“ Lengsfeld, ktorý sa s týmto náhlym odchodom vyrovnal po svojom – angažovaním náhrady.
Inštrumentálne vody tak v rýchlom čase posilnila nová tvár. Je ňou gitarista Matej Húšťava (ex-PROSCRIBED), ktorý do zostavy, zdá sa, výborne zapadol. ABSTRACT odohrajú svoj najbližší koncert 2. apríla v Bratislave – U Očka, (v úlohe predkapely Negură Bunget), a to pravdepodobne už s Maťom.

Palo GáblikOkrem toho, kapela na koniec marca pripravuje nový videoklip ku skladbe „Silhouettes“. Už teraz je známe, že režisérom bude Maťo „Kovis“ Kováč a klip bude „na vážnu tematiku“.

Abstracťáci tento rok oslavujú 20 rokov existencie a v rámci tohto jubilea chystajú aj veľkolepý výročný koncert. Zatiaľ prezradili len toľko, že to bude v novembri; doma v Banskej Bystrici. Viac informácií už čoskoro – na www.abstractband.eu a www.youtube.com/abstractskofficial.

Zdroj: Marek „Fajo“ Falat | Betrayers Of Blood

Autor: Bukaco

Zdieľaj