Rachot týždňa – Čo nás zaujalo VII

Nie je nič krajšie ako si v nedeľu ráno k lebedeniu alebo aj k nejakej tej aktivite pustiť nejakú tu hudbičku, a je veľkým šťastím, že metalisti sú počas celého roka enormne usilovný, pretože prakticky každú nedeľu si môžeme pustiť niečo nové. Je síce pravda, že aj keby sa v tomto momente uzákonil zákaz nahrávania novej hudby, materiálu na posluch by sme mali do konca života, ale každý ďalší týždeň nás presviedča o tom, že by bola škoda nedopriať si nejaké tie novinky. Tento týždeň nás o tom presviedčajú práve tieto fajnšmekroviny.

Ak sa potrebujete trocha prebrať, niet lepšieho kandidáta na odstránenie karpín z očí ako CALL OF THE VOID s ich novou skladbou „Ageless“. Hudba týchto chlapíkov sa dá veľmi vágne nazvať ako extrémne HC, má to niečo spoločné s CONVERGE ale pritom si to stále udržuje správny HC zemitý prístup. Ak Vás skladba pobaví, vedzte, že ich nový album „Ageless“ si budete môcť zakúpiť už 10. februára pod hlavičkou Relapse Records.

Bezbožne chytľavú hymnu nám naservírovali starci z VENOM v podobe skladby „Grinding Teeth“. Pravdepodobne Vás táto nahrávka nerozdrtí tým aká ja temná a tvrdá, ako títo páni sľubovali, keď opisovali svoj nový album „From The Very Depths“, ale ak máte radi správne záživný a potemnelý heavy metal, nebudete škrípať zubami.

Novinkou sa pochválili aj ďalší briti NAPALM DEATH. Pozrite si ich nový animovaný klip ku skladbe „Smash A Single Digit“, ich nový album už teraz zbiera neuveriteľne pozitívne reakcie a pri schopnosti týchto veteránov extrému vydávať prakticky iba nadpriemerné albumy ani niet divu. Absolútna nálož.

Kvalitný vizuál tento týždeň predstavili aj slovenskí RUST2DUST v ich klipe ku skladbe „Losing Everything“ a aj keď sa jedná o skladbu staršieho data, veď pochádza z albumu, ktorý sa datuje do roku 2011, určite Vám môžeme odporučiť pripomenutie si tohto materiálu týmto podareným a vo všetkých ohľadoch atraktívnym klipom. Už aby aj chystali niečo nové.

Holandskí black metalisti CARACH ANGREN sa vždy paktovali so symfonickými prvkami a ich skladba „Killed And Served By The Devil“ je ako ušitá pre tých, ktorý by si priali black metalovejšiu verziu FLESHGODAPOCALYPSE či SEPTIC FLESH. Najmä druhých menovaných táto skladba pripomína až explicitne, keďže však podobných kapiel nie je dostatok, nový album týchto pánov nazvaný „This Is No Fairytale“ bude poslucháčmi pravdepodobne prijatý sťa chudobné a morálne dievča do bohatej rodiny princa.

Škótski melancholici FALLOCH sa pochlapili a ich nový album „This Island, Our Funeral“ predstavili v celej svojej velkoleposti na stránke skullsandbones. Vynikajúci post rock/metal s takmer romantickou atmosférou týchto škótov Vás dojme. Pozrite si aj klip ich skladbe „For Uir“, ktorý veľmi výstižne zhŕňa atmosféru celej tejto nahrávky, ktorej sa dočkáme 27. januára vďaka Candlelight Records.

ARCH ENEMY sa minulý rok postarali o veľký rozruch jednak zmenou speváčky ale aj svojim novým albumom. Ak Však chcete počuť dobre znejúci počin z menom Amott pod ním podpísaným, tak sa treba obrátiť na mladšieho z týchto dvoch bratov, pretože Chrisova nová kapela ARMAGEDDON znie oproti unaveným ARCH ENEMY neskutočne sviežo a ich podanie melodického death metalu je omnoho uveriteľnejšie. Posúďte sami a vypočujte si novú skladbu „Fugitive Dust“ z pripravovaného albumu „Captivity and Devourment“, ktorého sa dočkáme 27. januára. A áno, klip je tak trocha klišé, ale tak niektorých zvykov sa ťažko človek zbavuje…

Dúfame, že Vás náš výber zaujal, o týždeň Vám prinesieme ďalší prehľad. Podeľte sa s nami, čo Vás oslovilo z nášho výberu a podeľte sa aj so svojimi známymi o tento rachot, pretože čím viac hudby dáte, tým viac hudby dostanete!

Autor: Sarkast

Zdieľaj