Rachot týždňa – Čo nás zaujalo III.

Pomaly sa blížia sviatky a do určitej miery sa blíži aj čas zhodnotiť, ktoré nahrávky boli výrazne v tomto roku. Skôr však ako takto symbolicky ukončíme rok 2014, pozrime sa na karty, ktoré tento týždeň rozdali niektoré kapely či už ku koncu tohto alebo následujúceho roka.

MARDUK nám už jednu ukážku z pripravovaného albumu „Frontschwein“, ktorý vyjde 19. januára pod Century Media avšak tento týždeň odprezentovala druhý singel nazvaný „Wartheland“. Surový agresívny black metal s vynikajúcou produkciou a so všetkým čo k MARDUK patrí od klasických blackových melódií a ostrých gitár sťa bajonety až po pochodovú atmosféru a diktátorský vokál. Prvý singel „Ropes Of Regret“ si môžte vypočuť tu.

Na melodičtejšiu nôtu vám predstavíme nový projekt Rolanda Grapowa (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN), Thomena Staucha (ex-BLIND GUARDIAN), Maria Locherta (ex-VISIONS OF ATLANTIS), Dominika Sebastian (EDENBRIDGE), Jana Vacika (ex-DREAMSCAPE) a speváka Urbana Breeda (ex-TAD MOROSE) a ich prvé ukážky z pripravovaného albumu „As Daylight Breaks“. Kapela sa volá SERIOUS BLACK a prvé ukážky znejú veľmi sľubne a takmer až zasnene. Ak máte radi power metal, skladba „Sealing My Fate“ je tip pre vás. Album výjde 20.1.2015 pod AFM Records.

Králi dizonancie prichádzajú s novou skladbou. Reč je samozrejme o ION DISSONANCE a kúsok je to viac než len podarený. Ak ste unavený z djentových a math klišé, ale pritom máte radi trocha polámanej muziky, demo skladba „I´ll Will“ môže byť práve tou náplasťou ktorú hľadáte. Nový počin zatiaľ však v neurčitom nedohľadne.

Z novým lyric videom prišiel tento týždeň večne mladý a veselý DEVIN TOWNSEND. Skladba „March Of The Poozers“ patrí medzi presne tie skladby, ktoré človek nedokáže nemilovať. DEVIN vie proste vždy ako namiešať ten správny humor vo svojich skladbách a táto skladba je toho krásnym príkladom.

Domáca scéna nezaháľa a slováci GOT BLUE BALLS?! sa predviedli s novým videoklipom ku skladbe „Mirror“ a ich rozladený rock´n roll má obrovské guľky. Klip je veľmi minimalistický ale práve tak je to dobre, v tomto prípade nie je problém odpustiť im klasické klišé v podobe tmavej miestnosti pretože v „Mirror“ toto klišé funguje. Rovnomenný album týchto talentovaných hudobníkov vyjde začiatkom budúce roka.

Melodický death metal is not dead a BATTLECROSS sú toho žiarivým príkladom. Pozrite si videoklip ku skladbe „My Vaccine“ a vaša túžba po agresívnej ale stále veľmi melodickej hudbe bude naplnená… a možno aj nie, ale za pokus nič nedáte.

Tento rok bol výdatný na black metalové nahrávky a medzi tieto podarené záležitosti by sa mohla zaradiť aj novinka od UNSACRED s názvom „False Light“. Streamujte album na soundcloude a doprajte si trocha ohavnej špiny keď už sa blíži ten pondelok… alebo akýkoľvek následujúci deň.

Týmto sa naša púť novinkami minulého týždňa končí, dúfame že naše tipy potešili a o týždeň sa môžete tešiť na ďaľšie zhrnutie! Nezabudnite nám v komentoch zanechať svoje dojmy a odporučiť Vaše tipy na vynikajúcu hudbu, ktorá vyšla za posledný týždeň.

Autor: Sarkast

Zdieľaj