XANDRIA (GER) + support TRISTANA(SK)+ DOOMAS ( SK) +APRIL WEEPS (SK), 8.11.2014, Trenčín, Klub Lúč

xandria-poster-nahlad
V rámci európskeho turné prichádza na Slovensko po prvýkrát jedna z popredných svetových symphonic metalových kapiel a to nemecká kapela XANDRIA s ich charizmatickou a krásnou speváčkou, holanskou sopranistkou Dianne Van Giersbergen , predstaviť nový album SACRIFICIUM. Popri kapelách ako NIGHTWISH, EVANESCENCE, EPICA, WITHIN TEMPTATION, THERION či HAGGARD patrí XANDRIA v súčastnosti medzi najvýznamnejšie symphonic metalové kapely. Ako špeciálny hosť vystúpi slovenská moderná alternatívno metalová kapela TRISTANA, slovenská dark metalová stálica DOOMAS a objav na česko slovenskej metalovej scéne kapela APRIL WEEPS. Koncert sa bude konať 8.11.2014 v trenčianskom klube LÚČ.

Predpredaj lístkov začne od 1.10.2014 a bude zabezpečený :
• cez Predpredaj.sk za cenu 18 €
• na všetkých pobočkách Slovak Telekomu v SR za cenu 18 €
• cez web klubu Lúč za zvýhodnenú cenu v limitovanej edicii v počte 100 ks a to od 15.10.2014

Kapela doposiaľ vydala 6 štúdiových albumov, pričom vydaním úžasného albumu NEVERWORLD´S END, v roku 2012 ešte so speváčkou Manuelou Kraller, odštartovala novú éru. Spomínaný album považujú mnohí kritici za návrat starého Nightwishu s Tarjou. Prepracované orchestrálne party, skvelo doplnené dramatickými chórami, kompozične oddelené jednotlivé segmenty, do toho krásny vokál Manuely vytvára z albumu majstrovské dielo. V rokoch 2011-2013 kapela absolvovala množstvo koncertov a turné po celom svete, spomenúť možno napr. Out of the dark European tour z roku 2011 s mnohými významnými symphonic metalovými kapelami alebo spoločné turné s holandskou kapelou Epica či americkými Kamelot. Aj napriek obrovskému úspechu s albumom Neverworld´s End opustila v roku 2013 Manuela kapelu, z dôvodov že sa chcela venovať inému druhu hudby.
Na post voľného miesta speváčky sa zhostila holandská krásna sopranistka Dianne Van Giersbergen, s ktorou kapela nahrala najnovší album SACRIFICIUM, ktorý je hudobnými kritikmi ako aj fanúšikmi veľmi vysoko hodnotený a album zbiera jedno ocenenie za druhým. O úspechu tohto albumu svedčí aj fakt, že napr.videoclip k hitu Nightfall z tohto albumu videlo za necelého polroka viac ako milión ľudí. Kapela v jednom z posledných rozhovorov pre neoficiálny český fanklub Xandrie povedala, že súčastná zostava je najlepšia akú kedy mali. Pred nedávnom sa kapela vrátila z veľmi úspešného severoamerického turné, ktoré absolvovala s kapelami ako Sonata Artica a Delain.
Hudba Xandrie je kombinácia veľmi kvalitnej metalovej hudby, s vizionárskymi melodickými postupmi, ktorá otvára fanúšikom dvere do iného, tajomného sveta XANDRIA. Tajomný svet XANDRIA necháva svojich fanúšikov snívať a ukázať svoje emócie. Ich live show sú pre fanúšikov nezabudnuteľným zážitkom, ktorý je okorenený vďaka ich krásnej speváčke Dianne a jej nádhernému vokálu.

REKLAMNÝ PATNERI: Tlačiareň Kežmarok GG, s.r.o., ROYCE ENERGY DRINK
HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI : Rádio Aligátor, Rádio FM, Rádio Rocková republika, FAJN ROCK TV.
Mediálni partneri: Rock Hard Slovakia, Hellmagazine, Gothoom productions, Metalexpress, Fobiazine, GutterSociety, Metalmania, Stormbringer- the first austrian webzine, Kronos Mortus-hungarian webzine, Orbis Metallum

xandria_band4_web

Autor: admin

Zdieľaj