Festival – ROCKSCAPE 2014 – 24.-26.07.2014, Banská Bystrica, Amfiteáter

Rockscape 224. až 26. júla sa uskutoční letný hudobný festival ROCKSCAPE 2014. Festival bude prvou oficiálnou akciou na znovuotvorenom amfiteátri v Banskej Bystrici.

Hudobný program na troch pódiách prinesie významné mená československej rockovej a alternatívnej scény, ako sú Citron, Buty, Michael Kocáb, Ghymes, Vladimír Mišík & ETC, Oskar Rózsa s projektom Hrana, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-A, Korben Dallas alebo Lavagance, chýbať nebudú ani banskobystrické kapely, ako napríklad Schody, Družina, či Brainscan.
Pozvanie prijali i hostia z Veľkej Británie a Rakúska, kapely Brothers Rasputin a Freiraum 5. Hudobný program, s viac ako tridisatimi interprétmi a skupinami, budú dopĺňať výtvarné tvorivé dielne, autorské čítanie a večerné premietanie filmov.

+ Autorské čítanie, open air premietanie filmov s hudobnou tematikou, tvorivé výtvarné dielne a samozrejme kvalitný hudobný program, všetko na znovuotvorenom amfiteátri v Banskej Bystrici.
Festivalové brány sa otvárajú vo štvrtok 24. júla, čím odštartuje trojdňový bohatý hudobný a sprievodný program. Okrem československej hudobnej špičky, ako sú Citron, Michael Kocáb, Vladimír Mišík & ETC, Buty, Oskar Rózsa s projektom Hrana, Slobodná Európa, Chiki Liki TU-A, Lavagance, či Korben Dallas, zahraničných hostí – kapiel Brothers Rasputin, Ghymes a Freiraum 5, a mnohých ďalších interpretov, ponúkne festival ROCKSCAPE 2014 aj niekoľko zaujímavých sprievodných aktivít.

Vo štvrtok a v piatok, v spolupráci so Stredoslovenskou galériou, sa návštevníci môžu kreatívne realizovať v rámci tvorivých výtvarných dielní. Dielne budú tematicky inšpirované dielom banskobystrického maliara Dominika Skuteckého.
V sobotu 26. júla bude v parku pod amfiteátrom k dispozícii tretie pódium s voľným vstupom. Od 10:00 sú naplánované intuitívne hry pod vedením pedagógov alternatívnej ZŠ Fantázia a workshop venovaný hudobnému nástroju kalimba. Návštevníkov parku zabavia aj bizarné súťaže o ceny v rámci Infantilnej olympiády. Autorské čítanie spolu s príjemným koncertným vystúpením pripraví Eva Turnová, spisovateľka, publicistka a basgitaristka The Plastic People Of The Universe, so svojou kapelou Eturnity. Každý festivalový deň, po skončení hudobného programu sa budú premietať filmy s hudobnou tematikou, ako napríklad Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom, či najnovší dokument o festivale Vrbovské Vetry.
Samozrejmosťou sú aj autogramiády viacerých interpretov. Návštevníkom festivalu ROCKSCAPE 2014 tak okrem dobrej nálady bude ponúknutý plnohodnotný program.

Permanentky a jednodňové lístky sú dostupné v sieti predpredaj.sk a na predajných miestach v Banskej Bystrici.
Všetky potrebné informácie je možné nájsť na oficiálnej stránke festivalu www.rockscape.sk .

Stanovanie v areáli festivalu je bezplatné.

Autor: admin

Zdieľaj