O krátky čas zahrá PERSONA GRATA na najväčšom festivale progresívneho rocku na svete!

O krátky čas zahrá PERSONA GRATA na najväčšom festivale progresívneho rocku na svete!
Informácia, že kapela Persona Grata – pôvodom z Bratislavy, zahrá už o mesiac na jednom z najväčších festivalov progresívneho rocku na svete, je čerstvou novinkou na Slovenskej  rockovej scéne. Progressive Nation at Sea – festival organizovaný renomovaným vydavateľstvom InsideOut a legendou Mikeom Portnoyom, sa bude odohrávať na lodi plávajucej z Miami na Bahamy. Počas 5-dňovej plavby sa na nej odohrajú koncerty velikánov progresívneho rocku ako Pain of Salvation, Transatlantic, Spock’s Beard, Devin Townsend, Anneke van  Giersbergen či Jon Anderson.

Persona Grata získala pozornosť Mikea Portnoya, legendárneho bubeníka, bývalého člena svetoznámej kapely Dream Theater a zároveň hlavného dramaturga festivalu Progressive Nation at Sea – skladbou Forevermore. „Mike Portnoy je jednou z postáv na svetovej hudobnej scéne, ktorú si všetci veľmi vážime. Je to multitalent, ktorého meno sa skloňuje ako synonym kvalitnej tvorby, geniálneho pódiového vystupovania a výnimočného využitia svojho talentu tak ako to dokáže len málo ľudí na svete – popisuje bubeník Ján Šteňo – O to viac nás teší fakt,  že práve Mike osobne vyjadril nadšenie pre našu novú skladbu Forevermore a napísal, že sa teší z našej účasti na Progressive Nation at Sea„.

Skladba Forevermore patrí do čerstvej tvorby kapely, pod ktorú sa podpísali už aj noví členovia – klavesák Matej Mikloš a gitarista Peter Luha, ktorý sa predtým zviditeľnil ako sólista s ambicióznym eklektickým albumom Viaje del Alma (Real Music House, 2012).

Youtube link;
Persona Grata – Forevermore
www.youtube.com/watch?v=DYPMP6MMFFg

Persona Grata vyráža do US už v polke Februára. „Čas do festivalu bude samozrejme využitý na prípravy, skúšky a doťahovanie detailov vystúpenia – hovorí gitarista kapely Peter Luha – Tešíme sa ale najmä na naše koncerty – po návrate už máme naplánované navštíviť Nitru a Prahu. Stále dohadujeme ďalšie dátumy koncertov, takže náš kalendár celý čas aktualizujeme a už teraz sa tešíme na všetkých fanúšikov, ktorí nás prídu pozrieť. Nové podujatia sú samozrejme vždy okamžite dostupné na našom webe„.

Chalani ale neobmedzujú svoju aktivitu iba na najbližšie týždne. Kapela momentálne okrem promovania albumu a živého hrania pokračuje v komponovaní a aranžovaní nového materiálu, ktorý plánujú dokončit ešte tento rok. Okrem úspechov v zahraničí príbúdajú aj nové pozitívne správy zo Slovenska. Minulý týždeň bola Persona Grata nominovaná vo Veľkej hudobnej ankete 2014, usporiadanej portálom Hudba.sk a ZAI a to rovno v dvoch kategóriách: „Objav roka“ a „Album roka“. „Vzhľadom na ostatné zvučné mená kapiel a albumy nominované v týchto kategóriách, už samotná nominácia je pre nás veľkou poctou a ocenením našeho úsilia – vysvetľuje Martin – a to všetko vďaka podpore našich fanúšikov, za čo im z celého srdca ďakujeme a dúfame, že nás podporia aj svojim hlasom v oboch kategóriách“
—————————————————————————————————————————

Viac info o Progressive Nation at Sea  nájdete na 
www.progressivenationatsea.com

Podrobnosti ohľadom kapely, jej tvorby, koncertov a členov nájdete na stránkach:
www.personagrata.sk 
www.facebook.com/personagrataband

Foto: Veronika Klimonova

Autor: admin

Zdieľaj