Recenzia – CARCASS – „Surgical Steel“ (Nuclear Blast 2013)

Tak je to tu. Dočkali sme sa. Po toľkých rokoch máme naspäť Carcass aj s novým albumom. Moje srdce praská od nadšenia a kotúľajú sa mi až slzy šťastia pri posluchu tohto albumu a verím, že to isté zažívajú aj ďalšie tisíce či už ich fanúšikov, alebo milovníkov kvalitného tvrdého melodického death metalu (v tomto prípade reznutého aj thrashom a trochou grindu, ale však to musí každý vedieť, čo boli a čo sú Carcass) po celom svete. Energetické riffy, rúbanice, thrashové riffy, heavy metal, death metal, nádherné melodické sóla. Úvod do albumu úplne štandardným introm s názvom 1985 a hneď poriadny nárez v podobe Thrasher’s Abattoir a už to ide. Jazda neskutočným zážitkom z ušného preplachu v podaní starých prdov, ktorí dokázali, že majú toho ešte dosť na povedanie. Surgical Steel môžme nazvať tým chýbajúcim linkom medzi Necroticism a Heartwork albumami, pokiaľ sa máme baviť o hudobnom nádychu songov, akurát tu to ešte obohacujú hojné heavymetalovo ladené vsuvky a sóla. O finálny mix a mastering sa postaral známy Andy Sneap, čo je už sama o sebe záruka nadštandardne kvalitného zvuku albumu a tentokrát tomu nieje inak.
Bill Steer a Jeff Walker to dokázali aj bez Amotta a poskladali album, ktorý musím oceniť naozaj 10 z 10, lebo toto je jeden z najlepších metalových počinov tohto roka.
Čo ešte napísať k tomuto dielu ? Nedá sa. Proste sa nedá. Toto treba počuť !
Takže moja posledná veta k tomuto, zdvihni sa, vypadni do najbližšieho shopu s CD, kúp tento album, šľahni ho doma do mechaniky, vypáľ volume na 150% a uži si jazdu, bude to jedna z najlepších…

 

Wonder

Hodnotenie: 10/10

1. 1985
2. Thrasher’s Abattoir
3. Cadaver Pouch Conveyor System
4. A Congealed Clot of Blood
5. The Master Butcher’s Apron
6. Noncompliance to ASTM F 899-12 Standard
7. The Granulating Dark Satanic Mills
8. Unfit for Human Consumption
9. 316 L Grade Surgical Steel
10. Captive Bolt Pistol
11. Mount of Execution

 

Autor: admin

Zdieľaj