Štartuje Wacken Metal Battle 2014

Slovenské kapely pozor! Opäť je tu súťaž Wacken Metal Battle Slovakia, ktorá práve odštartovala nultým kolom. Využite preto túto možnosť a zabojujte o šancu zahrať si na legendárnom nemeckom festivale Wacken Open Air, ktorý bude nabudúci rok oslavovať svoje 25. výročie! O gigantickým rozmeroch tohto festivalu svedčí aj fakt, že tento jubilejný ročník sa vypredal skoro za 3 dni!!! Staňte sa súčasťou veľkolepých osláv rockovej a metalovej hudby práve vy s vašou kapelou a zahrajte si s takými hviezdami ako sú AVANTASIA, APOCALYPTICA, EMPEROR, AMON AMARATH, KING DIAMOND, KREATOR, BEHEMOTH, CHILDREN OF BODOM, ARCH ENEMY alebo ICED EARTH. Zažiť na vlastnej koži atmosféru na tomto legendárnom festivale a hrať pred niekoľkotisícovým davom sa už podarilo dvom slovenským kapelám RUST2DUST a MIDNIGHT SCREAM, ktoré vyhrali Wacken Metal Battle počas predošlých dvoch rokov.

Tak neváhajte a chopte sa svojej príležitosti, pretože toto na najbližšie 2 roky posledná šanca pre slovenské kapely zahrať si na tomto festivale. Prečo? Podľa nových pravidiel súťaže Wacken Metal Battle, každý štát, ktorý sa súťaže zúčastnil počas posledných troch rokov, musí ďalšie dva roky pauzovať. To znamená, že najbližšia súťaž Wacken Metal Battle Slovakia tu bude až v roku 2017!

Súťaž bude prebiehať v troch fázach:

1., Nulté kolo: začína od 15.09.2013 a bude trvať do 31.12.2013. Porota vyberie potom vyberie 12 skupín, ktoré postúpia do semifinálových kôl.
2., Prvé kolo: divízia Východ (6 skupín) a divízia Západ (6 skupín) – živé vystúpenie pred porotou a fanúšikmi:

Semifinále Východná divízia: 15.02.2014 – Košice – Rodeo Club

Semifinále Západná divízia:  22.2.2014 – Bratislava – U Očka

3., Finále: postupuje 6 skupín (3 z divízie Východ a 3 z divízie Západ) –
živé vystúpenie pred porotou a fanúšikmi:

Finále: 29.3.2014 TBA (mesto aj klub upresníme čoskoro)

Podmienky pre účasť v súťaži:

1., Kapela sa musí prihlásiť do súťaže od 15.09.2013 do 31.12.2013 na e-mailovú adresu: gigantpromotion@gmail.com
2., Musí poslať v e-maili tieto informácie:
– Názov kapely
– Žáner kapely (len metalové žánre budú akceptované)
– Fotka
– Link na stránku, kde je možné vypočuť si aspoň 2 skladby z ich tvorby.
– kontakty (e-mail + mobil + meno zástupcu kapely)
– logo kapely
3., Kapela musí dokázať odohrať 30 minútové vystúpenie na živo (prezentovať môžete len vlastnú tvorbu).
4., Kapela súhlasí, že na živé vystúpenia pricestuje na vlastné náklady – takisto aj na samotný festival Wacken Open Air.
5., Kapela nesmie mať uzatvorenú platnú zmluvu so žiadnym zahraničným vydavateľstvom. Akceptujeme len lokálne vydavateľstvá. Tešíme sa na vašu účasť v súťaži.

Porota:
Stanislav „Stillborn“ Černák (Valhalla.sk), Michal „Hardrocker“ Roháč (Hellmagazine.eu), Lukáš Polák (Rock Hard, Metalexpress.sk), Petra Bohuslavská (Podujatie.sk), Mayo Petranin (spevák CASTAWAY a ONE SECOND HOTEL). Na semifinálových kolách a vo finále bude vždy ešte jeden porotca ako hosť (zrejme vždy iný), ale bude mať tiež právo rozhodovať o umiestnení kapiel. Meno hosťujúceho porotcu zverejníme vždy pred jednotlivými kolami.

Autor: admin

Zdieľaj