Koncert – CASSOVIA DEATHFEST vol.1, 1. október 2013, Collosseum Club, Košice

V Košiciach sa začínajú diať veci nevídané. Veril snáď niekto, že do metropoly východu zavíta smotánka death metalového pekla ? Dám ruku do ohňa, že nie. A práve preto by nikto z death metalových radov nemal túto príležitosť premrhať, ale podporiť, nech sa nám veci nevídané stanú vídané a budeme mať takéto parádne koncerty na každomesačnom stole.

Celú akciu otvoria znovuzrodení Prievidžania TYPHOID, ktorí obnovili svoju činnosť po štyroch rokoch spánku a vystúpia pred publikum po neuveriteľných 11 rokoch. Takúto príležitosť by ste si fakt nemali nechať ujsť. EXHUMER budú zastupovať mladú krv talianskeho brutal death metalového (ďalej len BDM) undergroundu. Vo svojom repertoári majú neuveriteľne naklepané tempá, beštiálny growl a vlastne všetko, čo si môže človek predstaviť pod pojmami BDM/grindcore. Ich vystúpenie si tiež nenechajte ujsť. Cassovia Deathfest bude taktiež aj o multinárodnosti, pretože pomaly každá kapela pochádza z inej krajiny, až na Taliansko, odkiaľ sa nám predstavia dva spolky, jeden som už spomenul, druhý príde o chvíľu na rad. Nemecko bude zastupovať BDM teleso PIGHEAD. Ide o poriadne rezavý, energiou nabitý BDM, ktorý taktiež zabŕda do technickejších vôd. Na BDM sa nezabúda ani vo Švajčiarsku a tieto prístavy bude zastupovať kapela CARNAL DECAY. BDM šmrncnutý do goregrindových polôh, plný sily  a hlbokých pig squealov poteší každého fanúšika tohto žánru. Chalani z Anglicka – DYSCARNATE sú nabití neuveriteľnou dávkou energie, ktorou snáď rozprášia celé Collosseum. Toto vystúpenie bude doslova masaker, nepremárnite ho! Zo studeného Ruska sa k nám dovalí jeden z hlavných predstaviteľov tamojšej BDM scény – KATALEPSY. Chlapci brúsia poriadny slamming BDM s čoraz viac technicky prepracovanými skladbami. Kto bol na Brutal Assaulte, tak mi dá za pravdu, že ich vystúpenie bol masaker. Z Talianska sa k nám dostaví hlavný predstaviteľ death metalovej scény. HOUR OF PENANCE, kapela hrajúca vysoko technický BDM s neuveriteľným ťahom na bránku, ktorý nenechá nikoho z nás len tak postávať a doslova nás donúti si vykrútiť krky. Ako headliner večera sa nám predstaví samotná špička technického death metalu, austrálsky PSYCROPTIC! Kapela získala srdcia snáď každého death metalistu obľubujúceho prepracovaný death metal s vlastnou tvárou, ktorú si nepomýlite s nijakou inou.

Keď si dám toto všetko dokopy, musím povedať, že to bude veľmi silná zostava, ktorá aj v takom okrajovom žánri ako BDM vie poskytnúť jeho rôzne odtiene a to, že ide o tie najkvalitnejšie, o tom nemusí byť ani reč. Takže death metalisti, nielen Slovenska, spojme sa a dojdime podporiť túto jedinečnú akciu, nech nie je posledná!

Vstup: 16€ do 31.8., 18€ do 30.9., 20€ na mieste

info: www.collosseum.sk, ugbooking@gmail.com

 

Autor: admin

Zdieľaj