JUDAS PRIEST: privítanie nového člena, turné a pripravovaný album

JUDAS PRIEST (v momentálnom zložení Rob Halford, Glenn Tipton, Ian Hill, Scott Travis a Richie Faulkner) budú 24. mája v Renaissance Hollywood Hotel v Los Angeles odpovedať na otázky o ich blížiacom sa US turné „Epitaph“ a taktiež formálne privítajú nového, 31-ročného gitaristu Richieho Faulknera (LAUREN HARRIS, DIRTY DEEDS).

Na otázku, prečo sa JUDAS PRIEST rozhodli ísť na rozlúčkové turné Rob Halford povedal, že sú len opatrní – hoci heavy metal je nesmrteľný, on sa tak necíti.

Čo sa týka ďalšieho štúdiového albumu, Rob hovorí: „No, môžem vám povedať, že to bude veľmi silný, solídny heavy metalový album so všetkým čo ľudia na JUDAS PRIEST milujú – všetky tie ťažké heavy-metalové riffy z Birminghamu a vrieskajúci spev. A je to veľmi priamy album pokiaľ sa pozeráme do minulosti a všetky tie skvelé veci ktoré sme v heavy metale dokázali – od „British Steel“ cez „Painkiller“ až po „Sad Wings of Destiny“. Máme vo svojej hudbe skvelé dedičstvo, tak si myslím že nechávame naše srdcia nech nás vedú čo sa týka tohto albumu. Nie je taký komplikovaný alebo komplexný v aranžmánoch ako posledný „Nostradamus“ (2008); cítili sme, že bolo veľmi dôležité nasmerovať sa späť a dať metal tam kam patrí, pre čo sme slávni, a to je to, čo urobíme s novým albumom. Vyjde budúci rok a je už takmer hotový.“

Na otázku, prečo sa rozhodli vybrať neznámeho gitaristu povedali, že chceli dať tomuto momentu zvláštnu príchuť. Richie má za sebou celkom úspešnú kariéru s jeho sólo projektami a spoluprácou s inými kapelami. Rob si myslí, že pre Richieho to bude veľký krok hrať s kapelou ako Judas Priest, a tiež verí tomu, že je to ten správny človek a fanúšikovia ho budú zbožňovať.

JUDAS PRIEST: Myspace

Richie Faulkner:

Autor: admin

Zdieľaj