DEVIN TOWNSEND PROJECT: detaily k novým albumom

Devin Townsend, kanadský hudobník a producent (STRAPPING YOUNG LAD, STEVE VAI, LAMB OF GOD, DARKEST HOUR) vydá tretí a štvrtý album zo zamýšľanej štvorky prechádzok jeho hudobnými náladami – „Deconstruction“ a „Ghost“. Túto sériu spustil r. 2009 albumami „Addicted“ a „Ki“. Nové albumy vyjdú medzinárodne 20. júna cez InsideOut Music.

Townsend požiadal Jensa Bogrena (OPETH, KATATONIA, PARADISE LOST, BLOODBATH) aby mixoval „Deconstruction“. To sa aj udialo koncom februára v štúdiu Fascination Street vo švédskom Örebro. Na albume sa podieľa niekoľko známych hudobníkov, vrátane dvoch bubeníkov, a to Ryan Van Poederooyen (TERROR SYNDROME, THE DEVIN TOWNSEND BAND) a Dirk Verbeuren (SOILWORK, SCARVE, ABORTED). Devin album opisuje ako sčasti brutálny a z časti nádherný – kráča k negativite ale končí úplnou pozitivitou.

Hoci „Ghost“ je štvrtý album, Devin ho nahral ako tretí v poradí, pretože „Deconstruction“ bola: „nočná mora technicky a chcel som najkôr urobiť niečo pekné než som sa do toho pustil.“ Podľa Devina „Ghost“ je najjemnejší a najkrajší album aký doteraz vytvoril, s „nádhernými vibráciami“.

Deconstruction:

01. Praise The Lowered (feat. Paul Kuhr of NOVEMBERS DOOM)
02. Stand (Feat. Mikael Åkerfeldt)
03. Juular (feat. Ihsahn)
04. Planet Of The Apes (feat. Tommy Rogers)
05. Sumeria (feat. Joe Duplantier, Paul Masvidal)
06. The Mighty Masturbator (feat. Greg Puciato)
07. Pandemic (feat. Floor Jansen)
08. Deconstruction (feat. Oderus Urungus, Fredrik Thordenal)
09. Poltergeist


Ghost:

01. Fly
02. Heart Baby
03. Feather
04. Kawaii
05. Ghost
06. Blackberry
07. Monsoon
08. Dark Matters
09. Texada
10. Seams
11. Infinite Ocean
12. As You Were


DEVIN TOWNSEND: Myspace

Autor: admin

Zdieľaj