Už o tri dni vystúpi Sonata Arctica v MMC

Samotná myšlienka na melodický power metal je tiež myšlienkou na fínsku kapelu SONATA ARCTICA!

Žánrové zaradenie je tu príznačné ako u máloktorej inej z kapiel, hrajúcej túto obľúbenú metalovú odnož. Synonymum pre rýchlu melodickú jazdu nesenú svižným gitarovým víchrom, nálož bicích a uháňajúcej basy – hneď má každý fanúšik spomínaného subžánru jasno. Aj samotné vydavateľstvo Nuclear Blast si je vedomé toho, akú žiarivú hviezdu mrazivého nórskeho neba majú pod svojimi krídlami.

Posledný album The Days of Grays z roku 2009 je súhrnom doterajšej štýlovej pôsobivej a úspešnej cesty Sonaty. Melodicky ľahké a pritom typicky metalovo „obťažkané“, to je súčasná forma tejto kapely.

Ak zástavu melodic poweru držia títo sympatickí Fíni,a to s najväčšou pravdepodobnosťou držia, netreba sa o budúcnosť tohoto žánru vôbec strachovať. S kapelou SONATA ARCTICA vás čaká energická smršť toho najlepšieho z „rýchlosti a melódií“.

Preleťte krištáľom sa zrkadliace fínska jazerá na vlne tisícov melódií, ktoré budú po zime viac než svieže a čerstvé. Štvrtok, 24.02. v Majestic Music Club-e bude so Sonatou určite magický.

Autor: admin

Zdieľaj