Helloween, Stratovarius 2x v SR

Po neuveriteľnom balíku Helloween s Gamma Ray na Hellish World Tour 2007/08 vo viac ako 40 krajinách sveta na 4 kontinentoch štartuje Helloween, nemecká metalová legenda nové turné ku novému albumu pracovne nazvanom „7 Sinners“. Turné začína mesiac po vyjdení albumu (album vyjde okolo Všech svätých a Halloweenu) a sprievodcom tohto ťaženia sa stal nikto iný ako fínska superskupina Stratovarius. Toto samo o sebe sľubuje neskutočnú power metalovú party pre desaťtisíce fanúšikov nielen v Európe.

Slovensko je zastúpené na tomto turné dvomi zastávkami a pre Helloween to budú úplne nové mestá : Hlohovec a Prešov.

Vynovená hlohovecká športová hala privíta takúto zahraničnú hviezdu poprvýkrát vo svojej histórii a prešovská mestská hala po Europe opäť ožije aplauzom tisícov hrdiel.

Nový album bude podľa skupiny najtvrdší a najrýchlejší v celej dlhej kariére tejto legendy a albumy ako Walls Of Jericho alebo Keeper of the 7 Keys dostanú v týchto aspektoch zabrať. Dvojkopákové nárezy majú striedať power metalové hymny a možno sa opäť nájde miesto pre baladu na „skľudnenie“.

Koncert skupiny bude samozrejme prierezom tvorby a zaznejú všetky zásadné hity tak, ako to bolo pred tromi rokmi v Košiciach a Bratislave, plus novinkové skladby.

Stratovarius obdobne prídu s novým albumom, avšak istoty ako Father Time, Black Diamond alebo Will the Sunrise ? a Forever budú neodmysliteľnou súčasťou ich setu. Určite je sa na čo tešiť a je tu dôvod kúpiť si vstupenku trebárs k Vianociam…

28.1.2011 o 19:00 h., Hlohovec, športová hala
29.1.2011 o 19:00 h., Prešov, mestská športová hala
Vstupné: už od 19,- EUR (cena sa bude zvyšovať) – predpredaj tu

ZDROJ: EPG (www.epg.sk)

Autor: admin

Zdieľaj