Recenzia – Demored – „Sickening Dreams“ – Neckbreaker Records – 2018

Tá cesta bola prekliatie. Nohy sú ako s kameňa a veľmi ťažko sa kráča po tej kamenistej ceste. Všetko je tmavé a tvoj strach sa dá zhmotniť. Tvoje zničené a unavené myšlienky naberajú fyzickú podobu. Nič príjemné. V tom sa všetko vôkol teba zatrasie a ku zatiahnutej oblohe sa začínajú dvíhať spod zeme zvláštne piliere. Aj to neďaleké mestečko začínajú pohlcovať zvláštne plamene, ktoré siahajú až k oblohe, kde sa vytvárajú zvláštne obrazy, ktoré vzbudzujú hrôzu, chaos a nekonečný strach. Aby toho nebolo dosť, za veľmi zvláštnych zvukov sa uprostred pilierov začína zjavovať čosi démonické a nadobúda to už podobu. Telom ti zatrasie nakoľko mocná triaška, nakoľko pred tebou stojí anjel smrti. Nohy sa ti podlamujú a ty padáš tvárou na tvrdú zem…V tom otvoríš oči a ležíš vo svojej posteli, zisťuješ že to bol len (Sickening Dreams) „Odporný sen“.
Takýto pocit som získal pri počúvaní novinky od nemeckej kapely DEMORED. Chalani sú na scéne už od roku 2012 a mali na konte dve EP. Toto je ich prvý dlhotrvajúci klenot, kde znásobili svoje skúsenosti, zohratosť a lásku ku death metalu. Chalani idú cestou, ktorá sa sformovala začiatkom v 90 rokoch na floridskej scéne (Morbid Angel), a v Európe (Vader, Hypocrisy). Na svojom 12 skladbovom albume na vás vysypú čistokrvný old school death metal. Žiadne intro v úvode, ale hneď sa vás vyrúti sypačka za doprovodu zbesilého až šialeného výkriku. Následne, po pár sekundách sa prechádza do stredného tempa, kde upúštajú na rýchlosti, ale zas je pridané na surovom mohutnom zvuku. Skladby sú pretkávané skvelými sólovými riffmi. Tempá, melódie a hlavne harmónia vytvorená skvelým zosúladením každého hudobného prvku a nástroja. Aby skaza bola dokonaná a dovedená do úplnej dokonalosti, pridajme skvelý growlingový vokál. Občas sa chalani pohrajú, v skladbe „Omnious Venesaction“ s úvodu navodia doomovú atmosféru, ktorá je doplnená do death razancie. Osobne u mňa top skladba „ Cease to Exist“. V túto chvíľu musím len na diaľku pogratulovať labelu Neckbreaker Records, ku skvelému ťahu, konkrétne k vydaniu daného albumu.

English Version:
The road was a curse. The legs were like a stone and it was very difficult to walk along that stony road. Everything is dark and your fear can be materialized. Your devastated and tired thoughts take on a physical form. Nothing pleasant. In that case, everything, thanks to you, shrinking and pulling the sky begins to develop under the ground of special pillars. The nearby town is absorbed by the strange flames, up to the sky, creating special images that creates horror, chaos and infinite anxiety. Not to be enough, with very strange sounds in the middle of the pillars, begins to appear somewhat demonic and takes shape. Your body will shatter, because the angel of death stands behind you. Your are petrified and you fall on the hard ground … In that moment you open your eyes and you lie in bed and you will find that it was just a „Sickening Dreams“.

I got such feeling when I listening to the new CD the German band DEMORED The boys have been on the scene since 2012 and had two EPs. This is their first long-lasting full album that enhances their experience and love for death metal. The band goes the way that originated at the beginning of 90 years on the Florida scene (Morbid Angel) and Europe (Vader, Hypocrisy). On 12-track album, you’ll have the pure old school death metal. There is no intro, no introdiction, but you’ll jump right into a blast drums and brute mad scream. Subsequently, after a few seconds, everyting moves to the moderate rhytm and open and raw massive sound. The tracks are crushed by great solo riffs. Rhythm, melody and especially harmony created by each musical instrument are in fine synchronized harmony. To make the work complete add a great growling vocals. I like the composition of „Omnious Venesaction“ with an introduction in doom atmosphere, which is goes later to death metal. For me personally, the top album´s song is „Cease to Exist“. At this point, I have to shake hand the Neckbreaker Records Label, to a great deal, specifically to release the album for this band.

Hodnotenie
9/10 Rado S.

„Sickening Dreams“ tracklist

1. Bodyswap
2. From Life to Ichor
3. Omnious Venesection
4. Interlude 1
5. Drenched in Dysphoria
6. One with the Dead
7. Sickening Dreams
8. Interlude 2
9. Dread Return
10. Cease to Exist
11. Dismal Mutualism
12. Outro

Demored:
Lennart Land – Bass
Nils Schlüter – Drums
Ernesto Ruiz – Guitars
Magnus Fischer – Guitars, Vocals

Demored online:
https://www.facebook.com/demoredmetal

Autor: Mrtvolka

Zdieľaj